03 Ekim 2021, 18:11
Donatello
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 97-98-99-100. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 5. Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 4. Ünite YAŞAMIMIZDA BİLİM VE TEKNOLOJİ Sayfa 97, 98, 99, 100 “Önce Güvenlik” Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 97. Sayfa Cevapları

Sizce görselde anlatılmak istenen nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

CEVAP: Genel ağda tanıştığımız insanlara güvenmemiz doğru olmaz. Çünkü bu insanları tanımamız mümkün değildir. Kendileri hakkında söyledikleri tamamen yalan olabilir. Bu nedenle genel ağda tanımadığımız insanlarla konuşmamalı, konuşsak bile kişisel bilgilerimizi paylaşmamalıyız.Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Yukarıdaki görsellerden hareketle bilinçsiz genel ağ kullanımının neden olabileceği tehlikeleri sıralayınız.

CEVAP: Bilinçsiz genel ağ kullanımı bağımlılık yapabilir. Böylece zamanımızın büyük bölümünü işgal eder. Ayrıca yaşımıza uygun olmayan içerikleri görme ihtimalimiz olur. Genel ağda fazla ve bilinçsiz zaman geçirmek gözlerimizin bozulmasına, başımızın ağrımasına neden olur.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ATA Yayıncılık 100. Sayfa CevaplarıÖğrendiklerimi Uyguluyorum

Aşağıdaki haber metnini okuyunuz. Metinle ilgili soruları cevaplayınız.

1. M.K’nin mesafeli alışverişte yaptığı hatalar nelerdir?

CEVAP: Güvenirliğinden emin olmadığı bir İnternet sitesinden alışveriş yapması ve ürünün olduğundan çok daha ucuz bir fiyata satılmasından şüphe etmemesi.2. Ürünü aldıktan sonra M.K’nin izlediği yolu “bilinçli vatandaş” kavramına göre değerlendiriniz.

CEVAP: Kendisi çözüm bulmak yerine doğru makamlara başvurmuştur. Yasalardan faydalanarak hakkını araması doğru bir bilinçli vatandaş örneğidir.

3. Basın yayın kuruluşlarının mesafeli alışveriş üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir?

CEVAP: Basın yayın kuruluşları tüketici hakları ve güvenilir alışveriş konusunda insanların bilinçlenmesini sağlar. Ancak insanları güvenilir olmayan yerlerden alışveriş yapmaya teşvik etmesi doğru olmaz.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Meb Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 155-156-157-158. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.