31 Ağustos 2022, 14:32
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları 40. Sayfa


5. Sınıf E Kare Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 40 Cevaplarına aşağıdaki yayınımızdan ulaşabilirsiniz.

İlk büyük kütüphaneyi kuran uygarlık: Asurlar

Asur’un başkenti Ninova’ydı. Asurlar, binalarını kalın ve yassı kireç taşı ile örüyor, binaların dışını savaşlar, avcılık, dinî ve saray yaşamını niteleyen sahnelerle süslüyorlardı. Asurlar, Anadolu içlerine kadar gelerek ticari ilişkilerde bulunmuşlar ve “Karum” adı verilen pazar yerlerini kurmuşlardır. Asurlar, Anadolu’ya yazıyı getirerek Anadolu uygarlıklarının yazıyla tanışmalarını sağlamışlardır.

Asurların Mezopotamya kültürünü Anadolu’ya yaymalarında etkili olan unsurlar nelerdir?

Cevap: Ticaret ve yazı sayesinde Mezopotamya kültürünü Anadolu’ya yaymışlardır. Ticaretin gelişmesini sağlamışlar ve yazı sayesinde her türlü ticari ekonomik ve sosyal olaylar kayıt altına alınmıştır.SIRA SİZDE

Eski krallık dönemine ait İnandık Vazosu , Hititlerden kalan en önemli eserlerdendir. Vazoda, dinî törenle evlenme anlatılır. Kabartma tekniği ile yapılan vazo, kadın ve erkek figürlerinden oluşur. Bu eser insanlık tarihine ne gibi katkılar sağlayabilir? Söyleyiniz.

5. sınıf sosyal bilgiler e kare 40. sayfaCevap: Bu vazo sayesinde sosyal, kültürel ve dini inanışlar hakkında bilgiler elde edilebilir.

Ders Ve Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı E Kare Yayınları 40. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları 39. Sayfa başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
30 Aralık 2022, 23:37

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2767

Sosyal Bilgiler dersinde bazen zorlanıyorum çünkü bazı cevaplar çok uzun ama siz güzel cevaplar yazmışsınız işime yaradı sağolun

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.