Cevap Yaz
05 Ekim 2021, 08:09
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 13-14-15-16. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı 6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 1. Ünite Biz Ve Değerlerimiz (Kültür Ve Toplumsal Birliktelik) Metni Etkinlik Cevapları

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 13. Sayfa Cevapları

Hazırlık Çalışması
Millî bayramlarımızın, ülkemizin her tarafında coşkuyla kutlanmasının toplumsal birlikteliğe katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Milli Bayramlar insanlar arasındaki barışı, sevgiyi, dostluğu pekiştirmektedir.Toplum olarak aynı duygu ve coşkuda birleşmek, millet olma bilincini arttırmaktadır. Bir ve beraber olma duygusunu arttırmaktadır.

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruyu cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Havzalı kadınların kış mevsiminde tükettikleri yiyeceklerin bazılarını beraberce hazırlamalarının toplumsal birlikteliğe katkısını açıklayınız.

Cevap: Yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmaktadır. Toplum içinde sevgi, hoşgörü ve empati duygusunu ön plana çıkartmaktadır.6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 15. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki söz size neler çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
“Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.”

Mustafa Kemal Atatürk

Cevap: Birlikten kuvvet doğar. Ulus olarak bir ve beraber olduğumuz zaman, kimse bize bir şey yapamaz. Hiç bir ülke birbirine sımsıkı bağlarla bağlanmış bir millete savaş dahil zarar veremez. Halkın bir birine bağı o ülkenin gücüne yansır.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 16. Sayfa Cevapları

Bir toplumun kültürünün oluşmasında etkili olan unsurlardan dil, din ve tarih hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda verilen tabloya yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Bunların dışındaki diğer kültürel unsurlar hakkında araştırma yapınız ve edindiğiniz bilgileri defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: 

Dil: Aynı dili konuşan insanlar her zaman birbirlerini daha yakın ve kendinden hisseder. Bu nedenle dil kültür unsurları arasında çok önemlidir.

Din: Aynı din, inanç içinde olan insanlar toplum içinde birbirlerine sıkıca bağlanırlar. Kültürün oluşmasında din çok önemlidir.

Tarih: Aynı ortak tarihi yaşayan insanların kültürleri de aynıdır. Bundan sonraki nesillere de aynı kültürün aktarılması bakımından önemlidir.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 2021-2022 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.