6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 17-18-19-20. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı 6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 1. Ünite Biz Ve Değerlerimiz (Farklılıklara Saygı Duyuyorum) Metni Etkinlik Cevapları

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 17. Sayfa Cevapları

Hazırlık Çalışması
İnsanların birbirine saygıyla yaklaştığı ve anlayışlı olduğu bir toplumda neler yaşanır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Toplum içinde huzur, güven, barış ve emniyet olur. Birlik ve beraberlik duyguları gelişir. Toplum içinde hoşgörü yükselir.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 18. Sayfa Cevapları

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda neden diğer ülkelerden çocuklar ülkemizdeki kutlama törenine katılmış olabilir?

Cevap: Atatürk 23 Nisanı tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.Bu nedenle diğer ülkelerdeki çocuklar da davet edilerek kendi kültürümüzü tanıtma imkanı bulabiliriz.Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmesi niçin önemlidir?

Cevap: Ülkemizin tanıtımı ve o çocukların kendi ülkelerine gittikleri zaman anlatacakları ülkemize gelecek olan turist sayısını da arttıracaktır. Ülkeler arası barış ve dostluk ilişkilerinin temellerini sağlamlaştırmak açısından da önemlidir.

Aşağıdaki söz size neleri çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
“Her insan farklı bir dünyadır.”
Genel Ağ’dan alınmıştır (13.04.2018).

Cevap: Her insanın kendi kültür , inanç, düşünce ve fikirleri vardır. Bu nedenle farklılıklar insanların ve toplumların zenginlikleridir.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 20. Sayfa Cevapları

Aşağıda verilen bilgilerden de yararlanarak toplumda uyum içinde yaşayabilmek için farklılıklara karşı anlayışlı olmanın önemi hakkındaki düşüncelerinizi defterinize yazınız.

Cevap: Her insan düşünce bakımından farklılıklara sahiptir. Her insanın her konuda aynı düşünmesi beklenemez. Bu nedenle toplum içindeki farklı düşüncelere saygı göstermek toplumun uyum içinde yaşaması bakımından önem taşımaktadır.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Mehmet Akif