05 Ekim 2021, 09:13
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 17-18-19-20. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17-18-19-20 Cevapları Anadol Yayınları

Farklılıklara Saygı Duyuyorum Metni Cevapları


6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 17. Sayfa Cevapları

Hazırlık Çalışması
İnsanların birbirine saygıyla yaklaştığı ve anlayışlı olduğu bir toplumda neler yaşanır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Toplum içinde huzur, güven, barış ve emniyet olur. Birlik ve beraberlik duyguları gelişir. Toplum içinde hoşgörü yükselir.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 18. Sayfa Cevapları

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda neden diğer ülkelerden çocuklar ülkemizdeki kutlama törenine katılmış olabilir?Cevap: Atatürk 23 Nisanı tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.Bu nedenle diğer ülkelerdeki çocuklar da davet edilerek kendi kültürümüzü tanıtma imkanı bulabiliriz.

Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmesi niçin önemlidir?

Cevap: Ülkemizin tanıtımı ve o çocukların kendi ülkelerine gittikleri zaman anlatacakları ülkemize gelecek olan turist sayısını da arttıracaktır. Ülkeler arası barış ve dostluk ilişkilerinin temellerini sağlamlaştırmak açısından da önemlidir.Aşağıdaki söz size neleri çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
“Her insan farklı bir dünyadır.”
Genel Ağ’dan alınmıştır (13.04.2018).

Cevap: Her insanın kendi kültür , inanç, düşünce ve fikirleri vardır. Bu nedenle farklılıklar insanların ve toplumların zenginlikleridir.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 20. Sayfa Cevapları

Aşağıda verilen bilgilerden de yararlanarak toplumda uyum içinde yaşayabilmek için farklılıklara karşı anlayışlı olmanın önemi hakkındaki düşüncelerinizi defterinize yazınız.

Cevap: Her insan düşünce bakımından farklılıklara sahiptir. Her insanın her konuda aynı düşünmesi beklenemez. Bu nedenle toplum içindeki farklı düşüncelere saygı göstermek toplumun uyum içinde yaşaması bakımından önem taşımaktadır.Bir önceki yazımız olan Monarşilerde demokrasinin temel ilkelerinden hangileri yer almaz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


25 Kasım 2022, 11:47

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

İnsanlar farklı düşünür, farklı bakar, farklı yaşar. Farklılık çok güzel bir şeydir. Hepimiz aynı olsaydık her şey sıkıcı olurdu 🙂

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.