Cevap Yaz
05 Ekim 2021, 12:25
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 26-27-28-29-30-31. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı 6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 1. Ünite Biz Ve Değerlerimiz (Sorunlara Çözüm Buluyorum) Metni Etkinlik Cevapları

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 26. Sayfa Cevapları

Hazırlık Çalışması
Marketten satın aldığınız bir ürünün son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu fark ettiğinizde yapılması gerekenler nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Ürünü aldığım markete fişi ile birlikte geri götürüp yenisi ile değiştiririm. Market sahibi bunu kabul etmez ise Tüketici Hakem Heyetine başvurup hakkımı ararım.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27. Sayfa Cevapları

Zeynep ile babası arasında geçenlerle ilgili aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Zeynep ve babası karşılaştıkları sorunun çözümü için ilk önce ne yapmışlardır?

Cevap: Bisikleti satın aldıkları mağazaya gittiler.

Bir ürün satın alırken ürünün fişini almak niçin önemlidir?

Cevap: Çünkü aldığımız ürünün nereden ve ne zaman aldığımızı belgelemek gerekir. Bir sorunla karşılaştığımızda bizim delilimiz fiş olur.

Ürünü satan mağaza sahibinin tutumu doğru mudur? Neden?

Cevap: Yanlış çünkü fişi olmasına rağmen ürünü geri alıp yenisi ile değiştirmeye yanaşmamıştır.

Zeynep ve babası karşılaştıkları sorunu nasıl çözmüşlerdir?Cevap: Tüketici Hakem Heyetine başvurmuşlar ve bisikleti yenisi ile değiştirilmesini talep etmişlerdir.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 30. Sayfa Cevapları

Aşağıda Yağmur Hanım ile eşinin karşılaştıkları bir sorun verilmiştir. Yağmur Hanım ile eşinin karşılaştıkları sorunu inceleyiniz ve bu sorunun hak, sorumluluk ve özgürlükler temelinde nasıl çözülmesi gerektiğini defterinize yazınız.

“Yağmur Hanım ve eşi evlerine tencere seti almaya karar verirler. Bunun için Genel Ağ üzerinden ürünleri incelemeye başlarlar. Yaptıkları inceleme ve araştırma sonucunda bir Genel Ağ
sitesinde görüp beğendikleri 9 parça tencere setini satın alırlar. Siparişleri kargo firması aracılığıyla kendilerine ulaştırılır. Yağmur Hanım ve eşi ürünün kutusunu açtıklarında içinde 9 yerine 7 parça ürün olduğunu görürler. Yağmur Hanım hemen ilgili firmayı arayarak durumu anlatır. Ancak firma yetkilileri yaşanan sorunla ilgili bir şey yapamayacaklarını bildirirler.”

Cevap: Firma yetkilisinin bu sorun ile ilgilenmesi sorumluluk alanına girmektedir. Yağmur Hanım’ın bu mağduriyet karşısında hakkını arama yoluna gitmesi gerekir. İnsanların alış veriş yapma özgürlükleri vardır.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları

Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı,
sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz.

Cevap:  YARDIMSEVERLİK

6.sınıf sosyal 31.sayfa şifreli bulmacaBir önceki yazımız olan 6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 21-22-23-24-25. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.