19 Temmuz 2021, 10:18
murat
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler 143-144-145-146. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146 Cevapları MEB Yayınları

Bilim ve Teknolojide Değişim Etkinlik Cevapları


Lila renkli yazılar cevaplardır.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 143. Sayfa Cevapları

Teknolojinin sürekli değişmesi ve ilerlemesi hayatımızı nasıl etkilemektedir? Söyleyiniz

Cevap: Hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Teknolojinin amacı insanların yaşamlarını kolaylaştırması, zaman tasarrufu yapması, daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini amaçlamaktadır. Fakat bazı olumsuzlukları da vardır. Örneğin daha az hareket etmek insan sağlığına zarar vermektedir.Teknolojinin giderek daha da geliştirdiği icatlar, insanların hayatını nasıl etkileyecektir? Düşüncelerinizi belirtiniz.

Cevap: İnsanların hayatları çok kolaylaşacak. Artık beden gücü daha az kullanılacak. İnsanlar daha rahat bir yaşam sürecekler. Az yorulacaklar ve daha sağlıklı olacaklar. Fakat işsizlik artacak, dünyadaki gelir dağılımı çok adaletsizce olacak.


6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 144. Sayfa Cevapları

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli olarak güncellenen robotlar, sosyal hayatın hangi alanlarında karşımıza çıkmaktadır? Söyleyiniz.Cevap: Hava alanlarında, sanayi alanında, evlerde, okulda, ulaşımda, tarımda, sağlıkta, kısacası hayatın her alanında karşımıza çıkmaktadır.

Bu bilimsel ve teknolojik gelişmeler gerçekleştiğinde hayatımızda ne tür değişiklikler yaşanabilir? Tartışınız.

Cevap: Enerji tasarrufu sağlanabilir, yeni enerji kaynakları bulunabilir, daha temiz bir çevrede yaşayabiliriz, hayatımızı her alanında kolaylık sağlanabilir, zamanımızı daha verimli kullanabiliriz.


6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 145. Sayfa Cevapları

Yapay zekâ gelecekte hayatımızı hangi yönlerden etkileyebilir? Düşüncelerinizi paylaşınız.Cevap: İnsanların yapması gereken bir çok şey yapay zeka sayesinde robotlar tarafından yapılabilir. İnsanların can kaybı en aza inebilir. Örneğin yapay zekalı askerlerin olması gerçek askerler yerine savaşabilir.

Teknolojideki bu gelişmelerin katkıları yanında olumsuzlukları da vardır. Bu olumsuzluklar neler olabilir? Tartışınız.

Cevap: İnsanlar daha az hareket edeceği için sağlık problemleri daha fazla olabilir, radyasyon daha fazla olacaktır, daha fazla enerji ihtiyacı duyulacaktır, çevre daha fazla kirlenebilir, işsizlik sayısı artar.


6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 146. Sayfa Cevapları

Aşağıda verilen teknolojik gelişmelerin gelecekte hayatımızı nasıl etkileyeceğine dair düşüncelerinizi boşluklara yazınız.Çip (elektronik devrelerin yerleştirildiği yarı iletken malzeme)

Cevap: İnsanlar ve eşyaları kaybolmazlar. Bilgi alış verişi daha hızlı ve her yerden olur.

Uçan Araçlar

Cevap: Trafik yoğunluğu sadece belli yollarda olmayacağı için azalacaktır.Daha güvenli ve hızlı bir ulaşım imkanı doğacaktır.İnsansız Hava Araçları (Drone)

Cevap: Kargo teslimatı yapabilir, belki zamanla insan bile taşıyabilirler.

Sanal Klavye

Cevap: İletişim alanında daha kolay bir yazışma sağlayacaktır.Sürücüsüz Otomobiller

Cevap: Daha güvenli bir ulaşım imkanı sağlayacaktır.

Akıllı Ev

Cevap: Evlerimiz daha güvenli ve konforlu hale gelecektir.Bir önceki yazımız olan Monarşilerde demokrasinin temel ilkelerinden hangileri yer almaz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


22 Kasım 2022, 16:06

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Teknoloji çok yararlı bu sayede ödevlerimizi yapabiliyoruz ben bilgisayarım olmasa şu an bu ödevi yapamazdım teşekkürler

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.