Cevap Yaz
16 Şubat 2020, 14:42
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 132-133-134-135. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 132, 133, 134, 135 “HAYALİMDEKİ GELECEK” Etkinlik Cevapları

132. Sayfa

İnsanlığın tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar pek çok teknolojik gelişme yaşanmıştır. Teknolojik gelişmelerin insanların hayatını nasıl değiştirdiğini tartışınız.

Cevap: Hayatlarını kolaylaştırmıştır, zamandan tasarruf sağlamıştır, sağlıklarını olumlu yönde etkilemiştir, ekonomik alanda faydalar sağlamıştır, yaşam koşullarını iyileştirmiştir.

133. Sayfa

Jules Verne 100 yıl önce yazdığı kitaplarında günümüz teknolojisinde kullanılan araçlara yer vermiştir. Sizce 100 yıl sonra insanların kullanacağı teknolojik araçlar nasıl olacaktır?
Yazınız.

Cevap: İnsanların bir şeyleri başarması için ilk önce hayal etmesi gerekir.Hayal edilen şeyler mutlaka bir gün gerçekleşecektir.

Eğer günümüzde uçan arabalar olsaydı;
1) Toplumdaki mevcut hangi sorunlara çare olurdu? Yazınız.

Cevap: Trafik sorunu çözülebir ve yol yapmak gibi yüksek maliyetli işlere gerek kalmazdı.

2) Hangi yeni sorunları ortaya çıkarırdı?

Cevap: Hava trafiğinde yoğunluklar yaşanırdı.Kazalar genellikle ölümcül olurdu.134. Sayfa

Bilim insanı olsaydınız günlük hayatımızı kolaylaştıracak hangi buluşu yapmak isterdiniz? Tartışınız.

Cevap: Hem havada hem karada gidebilen toplu taşıma araçları yapardım.Böylece gidilecek yere göre havadan ve karadan ulaşım imkanı olurdu.

135. Sayfa

Aşağıda günümüzdeki bazı bilimsel gelişmelere örnekler verilmiştir. Bu gelişmeleri dikkate alarak bilim ve teknolojinin getirdiği yeniliklerin gelecekte insan hayatına ne gibi etkileri olabileceğini aşağıdaki boşluğa yazınız.

Bir bilgisayar şirketi büyük bir dokunmatik ekrana sahip olan, üzerine konulan bazı nesneleri tanıyabilen, fotoğrafları gösterebilen ve müzik çalabilen masa şeklindeki ”Surface” (Sörfis) adlı yeni bir ürün geliştirdi.
Japon otomobil üreticisi, arıların uçarken diğer böceklerle çarpışmasını engelleyen 300 derece görüş açısına sahip, son derece karmaşık bir yapısı olan gözlerinden esinlenerek çarpışmaya karşı yeni bir teknoloji geliştirdi.
Fransız bilim insanları ikiye kesilse bile kendini onarabilen bir materyal geliştirdiler.
Bilim insanları uzaktan bakıldığında sadece bir kâğıt parçasına benzeyen bir pil geliştirdi.
Bilim insanları tarafından karanlıkta yol gösteren halılar üretildi.
İngiliz bilim insanları ilk kez bir nesneyi tam olarak görünmez hâle getirdi.

Cevap: İnsan işçilerin azalmasına, teknolojik ürünlerin hayatımıza daha fazla girmesine neden olacak.Zengin ülkelerin daha da gelişmesine fakir ülkelerin daha da fakirleşmesine neden olacak.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 122-123-124-125-126-127-128-129-130-131. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

15 Şubat 2019, 18:50

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2993

Doğru soruların cevapları hepsi doğru başka yerde aramaya gerek yok zaten arasan da yanlış

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.