02 Aralık 2021, 20:47
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 215-216-217 Cevapları Anadol Yayınları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 215, 216, 217. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

Yönetimin Karar Alma Sürecine Katılıyorum Cevapları


6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 215. Sayfa Cevapları

Hazırlık Çalışması

Aile içinde kararlar alınırken sizin fikrinizin de sorulması size neler hissettirmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Bana kendimi değerli hissettirmektedir. Bana önem verildiğini ve beni sevdiklerini düşünürüm. Tüm bunlar da beni mutlu eder.Aşağıda verilen durumları inceleyiniz. İnsanların verdikleri kararları değiştirmeleri konusunda neler etkili olmuştur? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cemal, arkadaşıyla sinemaya gitmek için ailesinden izin alır. Arkadaşını telefonla arayarak ona sinemaya gitmeyi teklif eder. Cemal’in arkadaşı bu teklifi geri çevirir ve beraber satranç oynayabileceklerini söyler. Cemal, başta verdiği kararı değiştirir ve ailesinden izin alarak arkadaşına satranç oynamaya gider.

Cevap: Cemal arkadaşının satranç oynama isteğini kabul etmiştir. Bu fikirde arkadaşını sevmesi ya da arkadaşının ailesi sinemaya gitmeye izin vermediğini düşünmesi etkili olmuştur.Hacer Hanım, eve yeni koltuk takımı almak istemektedir. Ancak Hacer Hanım’ın eşi maddi durumlarının uygun olmadığını söyleyerek bu isteğe sıcak bakmaz. Hacer Hanım ve eşi aile bütçesiyle ilgili bir hesap yaparlar. Hacer Hanım yeni koltuk takımı alma fikrinden vazgeçer.

Cevap: Maddi durumunun koltuk almaya elverişli olmadığı gerçeğini görmesinden dolayı fikrini değiştirmiştir.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 217. Sayfa Cevapları

Herhangi bir konuda yönetime yardımcı olmak veya yönetimin aldığı karara etki etmek niçin önemlidir? Düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Yönetimler halkın yararına olan ve halkın benimsediği kararları almak durumundadırlar. Bu nedenle bireylerin veya kamuoyunun fikirleri değerlidir. Bu fikirler yönetimin karar alma sürecinde etkili olmaktadır. Neticede çıkan kararlar yine halka fayda sağlayacak kararlardır.Bir önceki yazımız olan Monarşilerde demokrasinin temel ilkelerinden hangileri yer almaz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


25 Kasım 2022, 12:27

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Seçme ve seçilme hakkı en temel haklardan biridir bu hakkımızı kullanmayı unutmayalım ve konu için teşekkür ederim

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.