01 Aralık 2021, 10:12
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı (Vergimi Ödüyorum) Cevapları Anadol Yayınları



6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 186, 187, 188. Sayfa “5. Ünite Üretiyorum, Tüketiyorum, Bilinçliyim” Vergimi Ödüyorum Metni Etkinlik Cevapları

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 186. Sayfa Cevapları

Alışveriş yaptıktan sonra neden fiş almalıyız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Aldığımız ürün bozuk çıkarsa aldığımız ürünü değiştirmek ya da hakkımızı aramak için, aldığımız üründen vergilerin yerine ulaşmasını sağlamak için.

6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 187. Sayfa Cevapları

Okuduğunuz metinden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.



Yaptığımız alışverişlerden sonra fiş veya fatura almak niçin önemlidir?

Cevap: Aldığımız ürüne ödediğimiz paranın bir kısmının devlete vergi olarak verilmesini sağlamak, satıcının da kazandığı paradan devlete vergi vermesini sağlamak için önemlidir.

Vergi nedir? Devletimiz topladığı bu vergileri hangi amaçlarla kullanmaktadır?

Cevap: Vergi kamu hizmetlerine harcanmak üzere devletin, yerel yönetimlerin yasalara göre doğrudan doğruya ya da kimi maddelerin, hizmetlerin fiyatları üstüne ekleyerek dolaylı yoldan yurttaşlardan topladığı para. Devlet topladığı vergiler bizlere hastane, yol, köprü, okul, tünel gibi temel ihtiyacımız olan her türlü hizmetleri yerine getirir.



6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 188. Sayfa Cevapları

Vatandaşlık sorumluluğu ve ülke ekonomisine katkı bakımından vergi vermenin gerekliliğiyle ilgili düşüncelerinizi kompozisyon olarak yazınız. Yazdığınız kompozisyonu sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Kompozisyon yazarken aşağıdaki sözlerden yararlanabilirsiniz.

Cevap: Vergi Vermenin Gerekliliği İle İlgili Kompozisyon

 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayınları 186-187-188. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada da paylaşıp bize katkı verebilirsiniz.



 

 

Bir önceki yazımız olan Monarşilerde demokrasinin temel ilkelerinden hangileri yer almaz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.