24 Aralık 2021, 07:53
Mehmet Akif
Yönetici

7. Sınıf Sosyal Bilgiler 202. Sayfa Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 202 Cevapları MEB Yayınları

Hatırlayalım Metni Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 202. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Geçmiş yıllarda öğrendiğiniz bilgileri hatırlayarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

• Türkiye’nin dünyada üstlendiği uluslararası rolleri değerlendiriniz.

Cevap: Türkiye NATO üyesi bir ülke olması nedeni ile çeşitli yerlerde askeri görevler almakta ve barışa katkı sağlamaktadır. İslam ülkeleri iş birliği üyesi olması, jeopolitik bir konumda olması, etrafının üç denizler ile kaplı olması, Asya, Avrupa ve Afrika kıt’alarının kesişme noktasında olması ülkemizin uluslar arasında aldığı rolleri önemlidir. Tika gibi kuruluşlar ile Türki devletlerde roller üstlenmektedir.

• Ülkeler arası ekonomik ilişkilerde, yaşadığınız ilin yeri ve önemini açıklayınız.Cevap: Yaşadığımız ilde turizm yapılmaktadır. Bu nedenle yabancı devletlerden gelen turistler sayesinde ülkemize döviz kazandırılmaktadır.

• Kültürümüzü tanımamızda medyanın rolünün neler olduğunu açıklayınız.

Cevap: Medya her zaman çok önemli bir yere sahiptir. Kültürümüzün tanıtılması konusunda da medyaya büyük görevler düşmektedir. Gençlerin kültürümüzden kopmaması, popüler kültürün etkisinde kalmaması için programlar yapmalı, insanları bilinçlendirmelidir.• Farklı ülkelere ait kültürel unsurlarla ülkemizin sahip olduğu kültürel unsurları karşılaştırınız. Ne gibi farklılıklar olduğunu söyleyiniz.

Cevap: Bizim ülkemiz çok eski medeniyetlerden beri farklı milletlerin bir arada yaşamasından dolayı zengin bir kültüre sahiptir. Yemek kültürü, gelenek ve göreneklerimiz, dini geleneklerimiz, diğer kültürlerden farklılıklar göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler 34-35. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


18 Ekim 2022, 15:12

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Bu konular benim ödevimdi sizin sayenizde ödevimin büyük kısmını bitirdim çünkü her yerde karışık anlatıyor. Teşekkür ederim.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.