24 Aralık 2021, 10:54
Mehmet Akif
Yönetici

7. Sınıf Sosyal Bilgiler 207-208-209. Sayfa Cevapları7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler “Gelişen Türkiye” Metni Sayfa 207, 208, 209Etkinlikleri

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 207. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Ülkemizin dünya üzerindeki konumunun önemini açıklayınız.

Cevap: Ülkemiz konum olarak Asya, Avrupa ve Afrika kıt’alarının kesiştiği bir noktadır. Üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bu nedenle bir köprü görevi yapmaktadır. Ulaşım ve ticaret için önemli bir kavşak görevi yapmaktadır. Sanayi, ticaret, güvenlik, turizm açısından önemli bir yer tutmaktadır.7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 208. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Türkiye’nin ekonomik bölge ve kuruluşlarla ilişkide olmasının bölge ekonomisine ve ülkeler arasındaki iş birliğine katkıları nelerdir? Açıklayınız.

Cevap: Ülkemiz sadece kendi ekonomisi için değil aynı zamanda bölge ülkelerinin ekonomisi için önemli bir yerdedir. Bu nedenle bölge ülkeleri ile iş birlikleri yapmakta, ekonomik faaliyetlerini arttırmaktadır.Ticaretten, turizme, sanayiden, ulaşıma ilişkiler her geçen gün artmaktadır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 209. Sayfa Cevapları MEB YayınlarıHarita üzerinde gösterilen D-8 ülkelerinin isimlerini aşağıdaki numaralandırılmış yerlere yazınız.

Cevap:

sosyal bilgiler 209 cevapları

Karadeniz Ekonomik İş Birliği üyesi ülkeleri aşağıdaki haritada işaretli kutucuklara yerleştiriniz.Cevap:

sosyal bilgiler 209

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler 34-35. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.