15 Ağustos 2022, 20:06
Mehmet Akif
Yönetici

7. Sınıf Sosyal Bilgiler 27-28. Sayfa Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 27-28 Cevapları MEB Yayınları

Düşünüyorum, Düşündüğümü Açıklıyorum Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 27. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Muhabir Buse’nin Dernek Başkanı ile yaptığı mülakatı okudunuz. Verilen mülakatı düşünceyi açıklama özgürlüğü açısından değerlendiriniz.

Cevap: Muhabir ve dernek başkanı arasındaki mülakat düşünce özgürlüğü kapsamında ele alındığı zaman bu mülakat düşünce özgürlüğüdür. Dernek başkanı fikirlerini özgürce dile getirmiştir.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Haklarımız, sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz sürece vardır.’’ sözünden hareketle düşünceyi açıklama özgürlüğünüzü kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekir? Yazınız.

Cevap: Düşünce özgürlüğü var diye her düşünce topluma açıklanmaz, dile getirilmez. Vatanımızın ve halkımızın zararına olacak bölücü söylemeler düşünce özgürlüğü olarak kabul edilemez. Düşünce özgürlüğü var diye kimse kimseye küfür edemez, kötü söz söyleyemez. Bunları yapanlar cezalandırılırlar.Ülkemizde anayasal bir hak olan düşünceyi açıklama özgürlüğünün bize ve topluma katkıları nelerdir? Yazınız.

Cevap: Toplumda farklı düşünce ve fikirler o toplumun zenginleşmesine katkı sağlar. Toplumda farklı düşüncelere saygı ortamı olgunlaşır. Farklı düşüncelerden daha çok bilimsel gelişmeler sağlanır.

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler 22-23-24-25-26. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
18 Ekim 2022, 14:26

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2770

Yazınız çok güzel olmuş teşekkür ederim bu şekilde yapmaya devam edin lütfen çünkü çok faydalı oluyor

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.