26 Temmuz 2021, 23:56
Yuri
Yönetici

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 174-175. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayıncılık


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 174-175 Cevapları Ekoyay Yayınları

Dijital Dünya Etkinlik Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ekoyay Yayınları 174. Sayfa Cevapları

– Aşağıda boş bırakılan yerlere üretim, dağıtım ve tüketim alanlarında kullanılan yeni teknolojik ürünlere örnekler yazınız.

CEVAP:

Üretim: Hamur yoğurma ve kesme makineleri, süt pişirme kazanları, et kıyma makineleri, dikiş makineleri.Dağıtım: Kargo şirketleri, postane.

Tüketim: Market ve mağazalar, e-ticaret siteleri.

– Drone taşımacılığı hayatımızı nasıl etkileyecektir?CEVAP: Dron taşımacılığı ile birlikte insanlar siparişlerini daha hızlı teslim alacaklardır. Ancak bu durum kargo ve posta çalışanlarının iş imkanlarının sınırlanmasına neden olacaktır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ekoyay Yayınları 175. Sayfa Cevapları

– Çevrenizde sanal ortamda alışveriş yapan var mı? Sanal ortamda alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

CEVAP: Ailem sanal ortamda alışveriş yapıyor. Sanal ortamda alışveriş yaparken güvenilir sitelerden alışveriş yapmalıyız. Kredi kartı şifremiz gibi özel bilgilerimizi paylaşmamalıyız. Aldığımız ürün hakkındaki tüm açıklamaları okumalıyız.

ETKİNLİK ZAMANIGenel ağ üzerinden alışveriş ile ilgili aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Genel ağ üzerinden alışveriş nasıl yapılmaktadır?

CEVAP: E-ticaret siteleri üzerinden olmaktadır. İhtiyaç duyduğumuz ürünleri kredi kartı veya kapıda ödeme yöntemiyle satın alabiliriz.

2. Genel ağdan alışverişi güvenli buluyor musunuz? Neden?CEVAP: Eğer güvenilir ve doğru çalışan bir e-ticaret sitesi kullanırsak güvenilir olur. Ancak bilmediğimiz, hakkında bilgimiz olmayan ve özel bilgilerimizi isteyen sitelerden alışveriş yapmak güvenli değildir.

3. Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler hangi değişikliklere sebep olmaktadır?

CEVAP: Bu alışverişlerde aradığımız ürünü bire bir deneme imkanımız olmadığından bazen isteğimiz dışındaki bir ürünle karşılaşabiliriz. Ancak bunun dışında daha zahmetsizdir.

4. Genel ağ üzerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşmasının üretime, dağıtıma ve tüketime etkileri hakkında neler söylenebilir?CEVAP: İnsanlar genel ağ üzerinde alışveriş yaptıklarında mağazaya gitmelerine gerek kalmaz. Daha kolay bir yöntem olduğu için tüketim artar. Bu durum üretimin ve dağıtımın da artmasına neden olur. Üretim ve dağıtımda teknolojik yöntemlere yer verilir.

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Ekoyay Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 67. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


14 Mart 2022, 18:11

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Çok yararlı
Cevaplar Kısa ve bilgilendirici

06 Nisan 2022, 20:35

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Çok faydalı bir içerik teşekkürler

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.