10 Şubat 2022, 14:24
Mehmet Akif
Yönetici

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 109. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 109. Sayfa Cevaplarına aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Öğün Yayınları 109. Sayfa Cevapları 

1. Masalların bir milletin yaşamındaki yeri ve önemi hakkında neler düşünüyorsunuz? Açıklayınız.

Cevap: Masallar dilden dile ve nesilden nesile aktarıldığı için gelenek ve göreneklerin yaşatılmasında büyük önem taşımaktadır. Masalların kültürlerin oluşmasına da katkıları bulunmaktadır. Milletlerin ortak değeri haline gelen masallar toplum üzerinde manevi etkileri olmaktadır.

2. Sizce “bin bir” sayısı ile “Binbir Gece Masalları” arasında nasıl bir ilişki vardır?Cevap: İnsanlar binbir sayısını gördüğü ya da duyduğu zaman aklına hemen Binbir Gece masalları gelir. Çünkü masallar o kadar benimsenmiş ki ismi çağrışım yapmaktadır.

3. Okuduğunuz bir masal kitabındaki masalların birbiriyle bağlantılı bir şekilde devam etmesi metnin
akışını nasıl etkiler? Açıklayınız.

Cevap: Masalların daha da uzamasına ve akıcı olmasına katkı sağlar. Masalların akılda kalıcılığı artar. Bence olumlu yönde bir etki olur. Kimse masalların bitmesini istemez.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 108. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.