15 Şubat 2022, 19:03
Mehmet Akif
Yönetici

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 136. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 136. Sayfa Cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Öğün Yayınları 136. Sayfa Cevapları 

1. Köy hayatı ile kent hayatını karşılaştırdığınızda ne gibi farklılıklar görüyorsunuz? Açıklayınız.

Cevap: Köyde insanlar kendi ektikleri besinleri yetiştirip daha doğal ve sade bir yaşam sürerler. İnsanların genel olarak geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Kentlerde ise insanlar sanayi, turizm, hizmet sektörü, ticaret gibi işler ile yaşamlarını sürdürürler. Köyde nüfus az, kent de ise çoktur. Köyde temiz bir hava ve doğal çevrede yaşarken, şehirde hava ve çevre kirliliği fazladır. Köy sessiz sakin iken, kentler gürültülüdür.2. Aile hayatındaki yozlaşma, toplumun genelindeki yozlaşmayı temsil eder mi? Tartışınız.

Cevap: Evet eder. Çünkü ailedeki bireylerin davranışları toplum yaşamının bir yasımasıdır.

3. “Doğru bildiğinden şaşmayan” insanların karakter özellikleri nasıldır? Çevrenizde böyle insanların
olup olmadığını belirtiniz.

Cevap: Evet çevremde bu tür insanlar var. Kendilerin inandıkları doğrulardan başka hiç bir fikri kabul etmezler. Onlara göre bizler yanlış, kendileri ise doğrudur. Sabit fikirli olurlar ve inatçıdırlar.4. Aşırı hırslı insanların etraflarındaki insanlara da zararı dokunur mu? Açıklayınız.

Cevap: Evet dokunur. Hırslı insanlar hırslarına yenik düşerek kendileri ile beraber ailelerini ya da yakınlarını zarar uğratırlar.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 135. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.