16 Şubat 2022, 22:02
Mehmet Akif
Yönetici

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 168. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 168. Sayfa Cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Öğün Yayınları 168. Sayfa Cevapları

1. Çağımız kültürünün gençlik üzerinde olumsuz etkileri olduğunu düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi paylaşınız.

Cevap: Evet düşünüyorum. Çünkü çağımızda popüler kültür var. Popüler kültür ise belli bir dönem etki göstermekte olup, belli bir zaman sonra yok olmaktadır. Bizim gelenek ve göreneklerimizle şekillenen kültür daha iyi.2. Güldürürken aynı zamanda düşündüren oyunları izlemeyi sever misiniz? Açıklayınız.

Cevap: Sevmem. Çünkü insanlar bir oyun izlemeye giderken kendini önceden şartlandırır. Komedi izlemek isterken bana mesaj vermesini düşündürmesini istemem. Sadece gülmek isterim.

3. Günümüzde gençlerin sorunları nelerdir? Belirtiniz.

Cevap: Dilimizi doğru kullanmamaları, gelenek ve göreneklerden uzaklaşmaları, popüler kültürün akımına kapılmaları gibi sorunlar yaşamaktadırlar.4. Sizce bir tiyatro metninde izleyiciye verilmek istenen mesaj, yazıldığı ve oynandığı döneme göre
farklılık gösterir mi? Nedenini açıklayınız.

Cevap: Evet göstermektedir. Çünkü her dönemin farklı sorunları vardır. Çok eskiden yazılan ve o dönemin sorunlarını yansıtan bir oyun bugün bize mesaj veremez, verse bile seyirciye geçmez.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 166-167. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.