17 Şubat 2022, 13:55
Mehmet Akif
Yönetici

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 176. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları9. Sınıf Öğün Yayınları Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 176. Sayfa Cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Öğün Yayınları 176. Sayfa Cevapları

1. Yakınlarınızın davranış ve tutumlarında ani değişiklikler gördüğünüzde neler hissedersiniz? Açıklayınız.

Cevap: İlk önce merak ederim. Kendimi sorgularım. Daha sonra onlara bu davranışlarının değişme nedenini sorarım.2. İçeriği kavranmamış modernleşme sürecinin insanlara ve topluma ne gibi etkileri olur? Tartışınız.

Cevap: Modernleşme adı altında içeriği kavranmamış konuların karşımıza çıkması bizleri olumsuz yönde etkiler. İlk önce bizim içeriğini tam kavramamız ve daha sonra bunu topluma anlatmamız gerekmektedir. Adı modernleşme olunca insanlara çekici gelebilir. Fakat modernleşmenin içeriği hakkında bilgi sahibi olursak ancak gerçek modernliği yakalama şansımız olacaktır.

3. Manevi ve insani değerleri ön planda tutan kişileri örnek almak bize neler kazandırır? İfade ediniz.

Cevap: Her insanın kendine örnek aldığı insanlar olabilir. Bizim manevi ve insani yönden ön planda olan insanları örnek almamız bizlerin de onlar gibi olmasına katkı sağlayacaktır.Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 174. Sayfa Cevapları Öğün Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.