21 Şubat 2022, 10:28
Mehmet Akif
Yönetici

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 153. Sayfa Cevapları MEB9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 153. Sayfa Cevaplarına aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı 153. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Hazırlık

1. Tarihî bir olayı konu alan bir romanda anlatılanlarla tarihî gerçeklik bire bir örtüşür mü? Tartışınız.Cevap: Tarihi gerçeklik ile bire bir örtüşmez. Çünkü romanlarda yazar tarihi gerçeklikleri ortaya koyarken kendi kurmaca ve hayal ürünlerini de ortaya koyar. Tüm bunlar ise tarihi gerçeklik ile bire bir örtüşmez.

2. Millî Mücadele’nin Türk milleti açısından önemini belirtiniz.

Cevap: Milli Mücadele bir milletin var olma, bağımsızlığını kazanma mücadelesidir. Türk milleti işgali kabullenmemiş vatanı uğruna ölmeyi göze almıştır. Bu irade ile hareket etmiş ve Milli Mücadele’yi kazanarak bağımsız bir vatan ortaya çıkartmışlardır. Türk milletinin var olması Milli Mücadele ile gerçekleşmiştir.

3. Millî Mücadele ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki görsellerden de yararlanarak ifade ediniz.Cevap: Milli Mücadele Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm milletin vatanı uğruna savaşması, ölmeyi göze alarak hareket etmesidir. Ya İstiklal Ya Ölüm parolası ile yola çıkmışlardır. Bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır. Onlara minnet borçluyuz.

Bir önceki yazımız olan 9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Ders Kitabı 151-152. Sayfa Cevapları MEB başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

zvr
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE DEĞERLENDİR
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.