Cevap Yaz
11 Ocak 2020, 20:05
necla
Yönetici

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 87. Sayfa Cevapları4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 87

Hz. Lokman (a.s.) oğluna şöyle dedi: “Oğulcuğum. Suskunluğun için hiç pişman olma. Konuşmak gümüşten ise susmak altındandır. Ben konuştuğum bazı şeylerden pişmanlık duymuşumdur ancak sustuğum için hiç pişmanlık duymamışımdır.”
“Ey oğulcuğum! Âlimlerle otur. Onların dizinin dibinden ayrılma. Çünkü Allah yeri, göğün yağmuru ile dirilttiği gibi kalpleri de hikmet nuru ile diriltir.”
M. Âsım KÖKSAL, Peygamberler Tarihi, C 2, s. 235.
Yukarıdaki öğütlerden ne gibi ilkeler çıkarılabilir? Bunların günlük hayattaki önemi nedir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.Cevap: Çok konuşan insan çok yanılır.Her konu hakkında konuşmaktansa bildiğimiz konular hakkında konuşmak daha doğru olur.Bilgili insanlar ile zaman geçirmek insanlara bilmediklerini öğretir.Dinlemek, öğrenmek ve kendimizi yetiştirmek gerekir.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 82. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.