Cevap Yaz
22 Aralık 2019, 18:47
Yuri
Yönetici

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 94-95-96-97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları2020-2021 Öğretim Yılı 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 4. Ünite HZ. MUHAMMED VE AİLE HAYATI Sayfa 94, 95, 96, 97 “Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.)” ve “Bir Sure Tanıyorum: Kevser Suresi ve Anlamı” Metni Etkinlik Cevapları

 

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 94. Sayfa Cevapları

– “Cennet Gençlerinin Efendileri” diye isimlendiren kişilerin sizce nasıl özelliklere sahip olması gerekir?CEVAP: Bu kişiler gençlere örnek oluşturacak bir bilgi, ahlak ve din sevgisine sahip olmalıdır. Böylece gençler onları örnek almalıdır. İslam için fedakarlıklar yapmış olmaları ve dine sadakat ile bağlı olmalılar.

 

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı MEB Yayınları 96. Sayfa Cevapları

– Kevser isminde bir tanıdığınız var mı? İsmi neden Kevser konulmuştur?

CEVAP: Kevser isminde tanıdığım var. Anne ve babası istemesine rağmen çocukları olmuyormuş. Yıllar sonra bir kızları olduğunda isimlerini Kevser koymuşlar. Bu ismin onlara bereket getireceğini düşündükleri için bu ismi vermişler.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 88-89-90-91-92-93-94. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.