Cevap Yaz
11 Eylül 2021, 11:12
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 10. Sayfa Cevapları Dörtel Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 10 Cevapları

Allah (c.c) tarafından gönderilen peygamberlerden hangilerinin adını biliyorsunuz ?

Cevap: Hz. Muhammed, Hz. İsa, Hz. Musa, Hz.Davut, Hz.Yusuf, Hz.Şuayb, Hz.Yakup, Hz.Eyüp, Hz.İbrahim.“(Yerine göre) müjdeleyici ve sakındırıcı olarak peygamberler gönderdik ki insanların peygamberlerden sonra Allah’a karşı (bizi imana çağıran kimse olmadı diye) bir bahaneleri olmasın! Allah izzet ve hikmet sahibidir.” (Nisâ suresi, 165. ayet.)
“…Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek değiliz.” (İsrâ suresi, 15. ayet.)

Yüce Allah’ın (c.c.) insanlara peygamber göndermesinin sebepleri neler olabilir? Yukarıdaki ayetleri de dikkate alarak tartısınız.

Cevap: Allah peygamber göndermek sureti ile insanların doğru yolda olmalarını, bir düzen içinde yaşamalarını, emir ve yasaklarını bildirerek buna uymalarını emretmiştir.Aynı zamanda peygamber insanlara örnek olarak yaşayarak rehber olmuşlardır.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 9. Sayfa Cevapları Dörtel Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.