Cevap Yaz
11 Eylül 2021, 13:21
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 20. Sayfa Cevapları Dörtel Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 20 Cevapları

Vahiy kavramının anlamı hakkında neler biliyorsunuz ?

Cevap: Cenabı Allah’ın emir ve yasaklarını bildirmesi için Cebrail aleyhisselam aracılığı ile peygambere bildirmesidir.0, öyle Allah’tır ki ondan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. 0, esirgeyendir, bağışlayandır. 0, öyle Allah’tır ki kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. 0; mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. 0; yaratan, var eden, şekil veren Allah’tır. En güzel isimler onundur. Göklerde ve yerde olanlar onun şanını yüceltmektedirler. 0, galiptir, hikmet sahibidir.”
(Haşr suresi, 22-24. ayetler.

Rabb’imiz (c.c.), gönderdiği vahiylerde kendisini bizlere nasıl tanıtmaktadır? Yukarıdaki ayetleri de dikkate alarak defterinize listeleyiniz.

Cevap: Allah birdir, o çok bağışkayıcı ve merhametlidir.O her şeyi bilendir.Eşi ve benzeri olmayandır.Göklerde ve yerde ne varsa hepsi onundur.Onun izni olmadan hiç bir şey olmaz.Sonsuz güç ve kutret sahibidir.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 19. Sayfa Cevapları Dörtel Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.