Cevap Yaz
15 Eylül 2021, 14:29
Mehmet Akif
Yönetici

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 36. Sayfa Cevapları Dörtel Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 36  Cevapları

“(Resulüm!) Sana vahyedilen kitabı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak elbette (ibadetlerin) en büyüğüdür. Allah yaptıklarınızı bilir.”

Cevap: Namaz kılan bir insan Kendini günahlardan sakınır.Namaz kılarken sürekli olarak okuduğu ayet ve dualarda Allah’ı anar.Namaz kılan bir insan günah işleyeceği zaman aklına kıldığı namaz gelir ve o günahtan uzaklaşır.Hz. Peygamber (s.a.v.) bir gün ashabına sordu: “Ne dersiniz? Birinizin kapısının önünde bir nehir olsa
ve o kimse bu nehirde her gün beş kez yıkansa onda kirden eser kalır mı?” Ashab-ı kiram, “Hayır, kalmaz
ya Resulallah!’” dedi. Bu cevap üzerine Allah Resulü (s.a.v.) şöyle buyurdu: “İşte beş vakit namaz da böyledir. Allah, beş vakit namazla günahları silip yok eder.”

Cevap: Müslümanların kıldığı beş vakit namaz onların arınmasına yardım eder.Peygamber edendimiz namaz kılarak günahlardan uzak durmaya var olanların da affedilebileceğini müjdelemiştir.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi 34. Sayfa Cevapları Dörtel Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.