Cevap Yaz
01 Kasım 2020, 15:49
Mehmet Akif
Yönetici

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 157-158. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 157, 158 Cevapları

Cevaplar Lila renkli yazılardır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 157 Cevapları

Yaşadığımız yer bir köy, küçük bir ilçe ya da büyük ve kalabalık bir il olabilir. Hangisi olursa olsun, yaşadığımız bu çevreyi diğer canlılarla paylaşırız. Yaşadığımız bu ortamda tüm canlıların etkileşim içinde olduğu güneş ışığı, toprak, hava ve su çevrenin cansız unsurlarıdır. Çevre, canlıyı kuşatan ve etkileyen her şeydir. Yukarıdaki görseli inceleyelim. Görselde gördüklerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.Cevap: Ağaçların olduğu güzel bir çocuk parkı var.Çocuklar salıncakta sallanıyor.Kaykaya biniyor, top oynuyorlar.Kuşlar ve kuşların yavrularının ağaçta yuvası var.

Her canlının içinde yaşadığı ortam onun çevresidir. O hâlde yaşadığımız ve etkileşim hâlinde olduğumuz çevremizi en iyi tanımlayacak sözcükleri söyleyelim.

Cevap:  Evimiz, sokağımız, mahallemiz, ilçemiz, arkadaşlarımız, ailemiz, okulumuz bizim çevremizdir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları

Yaşadığımız çevrede ihtiyaçlarımızı karşıladığımız varlıklara başka örnekler verelim.

Cevap: Mahallemizdeki oyun oparkı oyun ihtiyacımızı karşılamkatadır.Okula gittiğimiz servis aracı ulaşım ihtiyacımızı karşılamaktadır.Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 204-205-206-207. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.