Cevap Yaz
07 Şubat 2020, 12:05
murat
Yönetici

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 23-24. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 23, 24 Cevapları.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları

Deniz kenarındaki bir kişi kıyıya yaklaşan geminin önce direğini görür. Sonra geminin gövdesini ve gemi karaya yaklaşınca da geminin tamamını görür. Bu olay yukarıdaki görsellerde sırayla gösterilmiştir. Bu gözlemin Dünya’nın şeklinin küreye benzediğini kanıtlayıp kanıtlamayacağını arkadaşlarınızla tartışınız. Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.

Cevap: Dünya düz olsaydı geminin tamamını görebilirdik. Fakat yuvarlak olduğu ve küreye benzediği için önce direğini, sonra gövdesini ve yaklaşınca tamamını görebiliriz.Bu da dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlar.Aşağıda görseli verilen elmayı Dünya olarak düşününüz. Elmanın numaralandırılarak verilen kısımlarını temsil ettiği katman isimleri ile eşleştiriniz.

Cevap:

elma resmi

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları

Aşağıda bazı eski uygarlıkların isimleri ve bu uygarlıkların Dünya’nın şekli ile ilgili görüşleri verilmiştir. Bu görüşlerin hangi uygarlık tarafından öne sürüldüğünü verilen numaraları kullanarak belirleyiniz.

Cevap:

dünyanın şekli ile ilgili görüşlerBir önceki yazımız olan 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 13-14-15-16-17-18-19-20. Sayfa Cevapları Tuna Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.