Cevap Yaz
20 Temmuz 2021, 13:09
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri 161-162. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 161, 162 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

4. Sınıf SDR İpekyolu Fen Bilimleri 161. Sayfa Cevapları

Ses şiddetini değiştirmeye yarayan araçların neler olduğunu öğrendik. Peki bu araçların olumlu ve olumsuz etkileri neler olabilir?

Cevap: Olumlu yönleri insanların yoğun olduğu yerlerde sesini duyurmak zor olacağı için bu aletler sayesinde ses daha fazla ve uzağa duyurulabilir.Olumsuz yönleri ise işitme kaybına ve kukal sağlığına zararları olabilir.

Şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumlu ve olumsuz etkilerinin neler olduğunu çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonuçlarımızı bilgisayardan yararlanarak elektronik sunu şeklinde hazırlayıp sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

Cevap: Bu sunuyu hazırlayıp sınıfta arkadaşlarınıza anlatınız.

Peki, şiddetli ses üreten araçların olumsuz etkileri neler olabilir?Cevap: İşitme kaybı, ses kirliliği gibi durumlara neden olurken kulak sağlığını olumsuz etkiler.

4. Sınıf SDR İpekyolu Fen Bilimleri 162. Sayfa Cevapları

Günlük yaşamımızda topluca bulunduğumuz alanlarda şiddeti fazla seslerle karşılaşabiliriz. Ses şiddetinin fazla olduğu yerlerde çoğumuz rahatsız oluyoruz.
İnsanların toplu bulunduğu alanlarda bazı kurallara uymak zorundayız. Örneğin toplu taşıma araçlarında yüksek sesle konuşmamalı, şiddetli sesle müzik dinlememeliyiz. Bu, bizim diğer insanlara verdiğimiz değeri gösterir. Gürültü yapmamak, başkalarına karşı duyduğumuz saygının gereğidir. “Başkalarına kendine davranmasını istediğin şekilde davranmalısın.” sözü ne anlatıyor? Bize saygılı davranıldığında kendimizi nasıl hissediyoruz? Bu davranışlara nasıl karşılık veriyoruz? Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla tartışalım.

Cevap: Bize karşı saygılı olan insanlara bizler de saygılı davranmak zorunda kalıyor ve bu durum toplumda saygıyı getirmektedir.Biz nasıl ki yüksek sesten rahatsız oluyorsak başkaları da bizim çıkaracağımız yüksek sesten rahatsız olur.Bu nedenle onların yerine kendimizi koyarak hareket etmemiz gerekmektedir.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.