Cevap Yaz
09 Temmuz 2021, 15:28
murat
Yönetici

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 22. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 22 Cevapları

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI
1. Yaşadığımız çevrede gözlem yapmak üzere bir gezi düzenleyelim. Çevremizde, taşların nerelerde bulunduğunu ve bu taşların nerelerde kullanıldığını belirleyerek defterimize yazalım. Yazdığımız notları sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

Cevap: Daha çok dağlarda, kırsal alanlarda, boş arsalarda var. Bu taşlar inşaat yapımında, yol yapımında, küçük parçalara ayrılarak kum yapımında kullanılmaktadır.

2. Annemize ve babamıza evimizde hangi eşyaların, hangi madenlerden yapıldığını sorarak öğrenelim. Bunları defterimize yazalım.Cevap: Çaydanlık ve tencereler çelikten, tost makinesi demirden, cezve bakırdan, mutfaktaki tezgah mermerden, televizyon anteni alüminyumdan, fırın demirden yapılmış.

3. Dinozorlar çok uzun zaman önce yaşamış canlı varlıklardır. Dinozorlar hakkında bugün elde ettiğimiz bilgilerin nasıl elde edilmiş olabileceğini araştıralım.

Cevap: Dinozor fosilleri incelenerek bilgiler elde edilmiştir.

Dünya’da kara tabakası üzerinde yaşıyoruz. Bu kara tabakasının özellikleri neler olabilir?

Cevap: Kara tabakası canlıların yaşadığı tabakadır.Bu tabaka dağlar, ovalar vardır.Dünyanın tabakalarından biridir.Bu tabaka üzerinde tarımsal faaliyetler yapılır, insanlar, bitkiler ve hayvanlar bu tabakada yaşar.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

01 Ekim 2020, 23:31

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2757

Teşekürler tam istediğim gibi konular ve cevaplar var.

06 Eylül 2021, 18:34

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2757

çok güzel olmuş oldukça güzel bilgiler var yapanların eline sağlık

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.