Cevap Yaz
15 Şubat 2020, 00:19
Bushra
Yönetici

35 Kilo Tembel Teneke Kitap Özeti35 KİLO TEMBEL TENEKE – ANNA GAVALDA

Grégoire, 13 yaşında çelimsiz bir çocuktur. Okuldan nefret eder. Notları kötüdür ve iki kez sınıfta kalmıştır. Bu nedenle okuldan atılır. Anne-babası devamlı ona çalışmasını söylemekte ve onun gidebileceği bir okul aramaktadırlar. Her zaman bu nedenle kavga ederler. Yine de kavga etmelerinin temel sebebi Grégoire değil, kendileridir.Grégoire, el işlerinde hele marangozlukta çok beceriklidir. İlginç icatlar yapar. Marangoz olan dedesi onun destekçisi ve arkadaşıdır. Birlikte onun atölyesinde zaman geçirirler.

Grégoire’nin yatılı okula gönderilmesine karar verilir. Ancak Grégoire, broşürünü gördüğü bir teknik liseye gitmeyi istemektedir. Okula bir mektup yazar ve buraya kabul edilir.

Grégoire’nin okul sorunu ortadan kalkar. Sevdiği şeyleri yaptığı bir yerdedir ve orada güzel vakit geçirir. Sağlığı kötüleşen ve yoğun bakımda tutulan dedesinin öleceğini düşünür. Ancak bir gün dedesi tekerlekli sandalyeyle kendisini ziyarete gelir.Bir önceki yazımız olan Çikolata Zamanı Kitap Özeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

30 Kasım 2019, 15:24

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2474

Çok güzel bu özeti her yerde bulamadım ama burası gerçekten iyi

18 Aralık 2019, 20:27

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2474

Gerçekten çok güzel bu özet sayesinde okuma becerilerinden 100 aldım teşekürler

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.