Cevap Yaz
11 Şubat 2020, 19:12
Mehmet Akif
Yönetici

Çanakkale Şehitleri İçin MektupÇanakkale’de yatan bu ülkenin yiğit evlatları; sizlere bu mektubu yazmamın amacı sizleri asla unutmadığımızı, sizlerle gurur duyduğumuzu, ve sizlere müteşekkir olduğumuzu bilmeniz içindir.
Ey Çanakkale şehitleri; sizler sadece bu ülkenin topraklarını değil aynı zamanda bu coğrafyada yaşayan tüm insanları kurtardınız. Sizler o gün orada 250 bin kişi ile canınızı verdiniz. Ölümü içinizde öldürdünüz. Korkmak bir yana az sonra öleceğinizi bile bile, seve seve cephelere, siperlere akın ettiniz. Genci, yaşlısı, çocuğuyla beraber yokluk ve imkansızlıklar içinde bir mucize yarattınız. Bu mucizenin adı ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Şayet sizler orada o kutsal canlarınızı vermeseydiniz bugün bizlerin Türkiye diye bir devleti, yurdu olamazdı. Sizler için yazılmış şiirler, öyküler o kadar çok ki bunlar bile yaptıklarınızı anlatmaya yetmez. Mehmet Akif’in sizin için yazdığı o güzel şiirde anlatıldığı gibi;
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın
Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın.
Bizler de sizin izinizden gitmeye devam edeceğiz. Ruhlarınız şad olsun.

Bir önceki yazımız olan Kitapsız yaşamak; kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır sözünün açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.