Cevap Yaz
27 Ocak 2020, 11:08
Mehmet Akif
Yönetici

Çanakkale Şehitlerine MektupŞehitlerimize;Ey bu topraklar için toprağa düşmüş, şehit olmuş, bizleri vatansız bırakmamış, al bayrağımızı gönderden indirmemiş değerli insanlar! Sizleri yad ettiğimiz bu günlerde sizleri rahmetle ve minnetle anıyoruz.
Sizler ırkı, mezhebi, ne olursa olsun vatan bilinci ile ülkemizi savunmuş, tek yürek olmuş,ve bu uğurda canlarınızı vermişsiniz. Bugün bizler bu güzel vatanda yaşıyor ve varsak bunu siz kahraman şehitlerimize borçluyuz. Sizlerin hakkını asla ödeyemeyiz. Fakat bizlerin yapabileceği şeyler sizlerin emanetinize sahip çıkmak ve sizin ruhunuzun eziyet çekmemesi için daha çok çalışıp güçlü bir ülke olmaktır. Biliyoruz ki, şehitler asla ölü değildir. Bizim gözümüzde de sizler ölü değilsiniz. Bizleri mutlaka bir yerlerden izlediğinizi düşünerek hareket ediyoruz.
Değerli şehitlerimiz rahat uyuyun. Ülkemiz güçlü ve her geçen gün daha da güçlenmektedir. Sizlerin aziz hatırası bizlerin elindedir. Sizler sadece Çanakkale geçilmez demediniz; sizler bu vatan geçilmez ve asla düşman elinde olmaz dediniz. Sizin dedikleriniz, bizim dediklerimizdir.
Ruhunuz şad olsun.Bir önceki yazımız olan Kitapsız yaşamak; kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır sözünün açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: çanakkale şehitleri için mektup örnekleri
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.