Cevap Yaz
06 Şubat 2020, 20:24
murat
Yönetici

Teknolojinin yararları ve zararları ile ilgili kompozisyonTeknolojin Getirdikleri ve GötürdükleriGünümüzde her alanda teknolojik ürünler kullanmaktayız. Bu teknolojik ürünlerin yararları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır.
Teknolojik ürünleri gelişmesi ulaşımdan sağlığa, eğitimden haberleşmeye bir çok alanda katkısı bulunmaktadır. İnsanlar bir yerden bir yere hızlı tren ve uçaklar sayesinde daha kısa sürede ulaşmaktadır. Uydu ve İnternet sayesinde istediğimiz bilgileri daha çabuk elde etmekteyiz.
Eğitimde akıllı tahta ve projeksiyon cihazı gibi cihazlar sayesinde dersler daha kolay anlaşılmaktadır. Evlerimizde kullandığımız bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi gibi bir çok cihaz sayesinde işlerimiz daha kolay ve çabuk yapmaktayız.
Ancak teknoloji geliştikçe bazı zararları da beraberinde getirmektedir. Teknolojinin gelişmesi silahlanmayı da üst seviyeye taşımaktadır. Bu da ülkeler arasındaki savaşlarda ölen insan sayısının daha fazla olmasını sağlamaktadır.
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanayinin gelişmesi havanın, suyun ve toprağın kirlenmesi ile çevre kirliliğini de arttırmaktadır.
Televizyonun İnternet’in ve akıllı telefonların artması, insanlar arasındaki sosyal yaşamı ve aile içindeki fertlerin birbirleri ile olan iletişimi zayıflatarak koparmaktadır. Ayrıca cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin yaymış olduğu elektromanyetik dalgalar ve radyasyon insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.
Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezi olarak hayatımızı bir çok açıdan kolaylaştırmaktadır. Bu cihazları ölçülü ve iyi nedenlerle kullanarak en aza indirmeliyiz.Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

19 Şubat 2019, 16:50

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2466

Teknolojinin yararları ve zararlarını öğrendim artık daha dikkatli olacağım.

08 Mayıs 2019, 20:23

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2466

harika olmuş elinize emeğinize sağlık.Ama çok kısa olmuş keşke biraz daha uzun olsaydı:)))

09 Ekim 2019, 19:53

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2466

gerçekten harika olmuş. arkadaşa katılıyorum. öğretmen kesin çok beğenecek, şu an çok mutluyum. ellerinize gözlerinize sağlık ama bir konuda katılmıyorum, oda uzunluk konusu uzunluğu bene çok iyi tekrardan çok teşekkür ederim.:)))

10 Aralık 2019, 19:53

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2466

Mükemmel süper tek kelimeyle

17 Aralık 2019, 19:36

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2466

Elerine sağlık çok güzel olmuş öğretmen çok beğenecek

20 Aralık 2019, 19:34

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2466

Tek kelimeyle mükemmel???

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.