Cevap Yaz
30 Ekim 2019, 17:38
Yuri
Yönetici

Kent Yaşamı ve Modernleşmenin Komşuluk İlişkilerine EtkileriKent Yaşamının Komşuluk Üzerindeki EtkileriSon yıllarda insanların büyük kentlerde yaşamayı seçmesi ve buna ayak uydurmak zorunda kalması özellikle komşuluk ilişkilerinin olumsuz etkilenmesine neden olmuştur. Yaşamın bu kadar hızlı akmadığı zamanlarda insanlar komşularıyla görüşüp sohbet ederlerdi. İnsanlar birbirleriyle yardımlaşır ve güven duygusu oluşurdu.
Günümüzde her alanda gelişimin hızlı olması, tüm bireylerin ekonomik faaliyetlere katılması ve modernleşme insanların komşularını tanımasını zor hale getirmiştir. İnsanlar çalışmak için günlerinin büyük bölümünü harcadıkları için komşularıyla vakit geçiremez olmuşlardır. Bu nedenle insanlar, yardıma ihtiyaç duyduğunda veya sohbet etmek için birini aradığında yanındaki evde oturan kişiden haberdar olamaz duruma gelmiştir.
İnsanın çevresinde yaşayanları tanıması oldukça önemlidir. Komşularımıza ne zaman ihtiyaç duyacağımız veya onların bize ne zaman ihtiyaç duyacağını bilemeyiz. Bu yüzden onları tanımaya çalışmalı, onlarla hoşbeş etmek için vakit ayırmalıyız.Bir önceki yazımız olan Zorlukları Yenme İsteği ve İradesi Olan Bir İnsanın Yapabilecekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kent yaşamı ve modernleşmenin komşuluk ilişkileri, kent yaşamı ve modernleşmenin komşuluk ilişkilerini etkilemesi
27 Kasım 2019, 16:39

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2626

Tam aradığım konuyu yapmışsınız çok güzel olmuş

06 Ocak 2020, 18:14

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2626

tam aradığım konu olmuş başka yerlerde bu konular yok sizleri çok seviyorum.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.