Cevap Yaz
10 Şubat 2020, 21:26
necla
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 148-149-150-151. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 4. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 148, 149, 150, 151 “Katılmak İstiyorum” Etkinlik Cevapları

148. Sayfa

Aşağıdaki görsellerde dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan öğrencilerin yaptıkları faaliyetleri görüyorsunuz. Bu faaliyetlerin neler olduğunu anlatınız.

Cevap: Spor, halk oyunu, resim, bitki ekme ve doğa.

Cumhuriyetin ilk yıllarında okullarımızda yapılan eğitsel ve sosyal faaliyetlerden örnekler aşağıdaki fotoğraflarda görüyorsunuz. Günümüzdeki faaliyetlerle karşılaştırarak düşüncelerinizi anlatınız.Cevap: Resimde çocukların birlikte oyun oynadıklarını, çiçek ektikleri görülmektedir.Günümüzde daha çok farklı etkinlikler yapılmaktadır.Resimde görülen etkinliklerin bugün de yapılması birlik ve dayanışma açısından önemlidir.

151. Sayfa

Okulunuzda sosyal kulüpler, gösteriler, geziler, spor ve sergiler gibi birçok sosyal ve eğitsel etkinlik yapılır. Katılacağınız sosyal ve eğitsel etkinlikleri ilgi alanınıza göre seçersiniz. İlgi duyduğunuz etkinlik okulunuzda yoksa siz bu etkinliğin başlamasına öncülük edebilirsiniz. Aşağıdaki tabloyu kendi ilgi, beklenti ve isteklerinizi düşünerek doldurunuz.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 130-131-132-133. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

08 Mart 2020, 22:40

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2467

Her zaman daha güzel bilgiler veriyor.Bu siteyi çok seviyorum.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.