Cevap Yaz
10 Şubat 2020, 21:28
necla
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 152-153-154. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 152, 153, 154 “Özgürlük ve Bağımsızlık Karakterimizdir” Etkinlik Cevapları

152. Sayfa

Yaşadığınız mahallede oyun oynamak yasaklansaydı ne hissederdiniz?

Cevap: Üzülürdüm ve yeni oyun alanları arardım.Fakat evden uzakta oynamak hoşuma gitmezdi.Fakat böyle bir yasak olmasının nedenini araştırırdım.Güvenlik açısından yasaklanmış ise anlayış ile karşılardım.

Nasır’ın geçmişte yaşadığı ve bugün yaşadığı koşulları karşılaştırarak bağımsızlığın önemini tartışınız.Cevap: Eskiden okula gidemiyor, oyun oynayamıyor ve hayali olan pilot olması da imkansız iken, şimdi okula gidebiliyor, oyun oynayabiliyor ve pilot olma hayalini gerçekleştirme imkanı buluyor.Bağımsız olmak bir yere ait olmak huzur ve güven içinde olmanın teminatıdır.Vatanın olması bağımsızlığın en büyük göstergesidir.

153. Sayfa

Atatürk, bir milletin tam bağımsız olabilmesi için nelerin gerektiğini söylemiştir? Açıklayınız.

Cevap: Siyasi, mali, ekonomik, adli, askeri kültürel ve benzeri her konuda.Çünkü tam bağımsızlık dendiği zaman her alanda bağımsızlık gerekir.

154. Sayfa

Atatürk`ün bize emanet ettiği bağımsızlığı korumak için görevlerimizin neler olduğunu yazınız.

Cevap: Vatanımız ve bayrağımızı her şeyin üzerinde tutmalı, birlik beraberlik ve dayanışma içinde olmamız gerekir.Eğitimde, bilimde,ekonomide, askeri alanda ve her konuda ilerlemek için çalışmak gerekir.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 23. Sayfa Cevapları Koza Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

06 Mart 2019, 16:53

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2469

Sosyal Bilgiler için en başarılı çalışma burada.Ben tüm anlamadıklarımı buradan yapıyorum ve çok iyi oluyor.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.