Cevap Yaz
20 Ocak 2020, 19:03
murat
Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 169-170-171-172-173-174-175. Sayfa Cevapları MEB Yayınları4. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175 “Yollar Birbirine Bağlıyor” Etkinlik Cevapları

169. Sayfa

Türkiye’de üretilen bir ürünü düşününüz. Örneğin lokum olabilir. Farklı ülkelerde bu ürünle karşılaşmamızın sebepleri neler olabilir?

Cevap: Başka ülkeler bunu bizim ülkemizden almış ve kendi ülkelerinde satıyorlardır.İthalat ve ihracat yapılmıştır.

Fuar, festival, sergi gibi faaliyetler ülkeler ve şehirlerin birbirleriyle ilişkilerinin gelişmesine nasıl katkıda bulunuyor?

Cevap: İnsanlar fuarlarda yeni ürün ve mallarını tanıtırlar.Bu da diğer ülke ve şehirden gelen insanların ilgisini çektiği zaman kendi memleketlerine götürür ve ticaret gelişir.170. Sayfa

Ülkemizin komşularıyla ilişkilerinin barış içinde sürdürülebilmesi için neler yapılabilir? Yazınız.

Cevap: İkili ilişkiler arttırmalı, daha çok ticaret yapmalı, turizm alanında karşılıklı kolaylıklar sağlanmalıdır.

174. Sayfa

Ortak tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerimizi geliştirebilmek için neler yapılabilir? Yazınız.

Cevap: Vizeler kaldırılmalı, turizm ve ticaret daha canlı olmalı, ülkelerin kendi aralarında daha samimi ve yakın dostluklar kurması gerekir.

Bu proje niçin yapılmıştır? Azerbaycan halkına hangi yönlerden faydalar sağlamış olabilir? Yazınız.

Cevap: Bebek ölümlerinin azaltılmasını sağlamak amacı ile yapılmış.Türkiye’de eğitim gören Azerbaycan’lı doktorlar ülkelerine gidip bilgi ve becerilerini, öğrendiklerini aktarabilirler.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 12-13-14-15.Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.