11 Haziran 2021, 3:20
necla Yönetici

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 62-63-64-65-66-67-68-69. Sayfa Cevapları Tuna Matbaacılık2020-2021 Eğitim Yılı 4. Sınıf Tuna Matbaacılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 Cevapları “YÖNLERİMİZ” Etkinlik Cevapları

Sayfa 62

Yönleri bilmenin bizlere sağlayacağı faydalar neler olabilir?
Cevap: Yönleri bilmek bulunduğumuz yeri tarif etmek açısından bize kolaylık sağlar. Özellikle doğada gideceğimiz yer açısından yönler bizim kaybolmamızı engeller.

Karagöz’e yönleri bulma konusunda yardım etmek isteseydiniz ona hangi önerilerde bulunurdunuz?
Cevap: Yön bulma konusunda dikkat çeken yapı objelerden faydalanmasını sağlardım.

Sayfa 67

Aşağıda Ender’in tepeden görünüşünü ve durduğu yerde öğle vakti oluşan gölgesini görüyorsunuz. Gölgesinden hareketle Ender’in çevresindeki mekanlara gitmek için hangi yönlerde ilerlemesi gerektiğini belirleyiniz. Elde ettiğiniz sonuçlara göre cümlelerdeki noktalı yerleri doldurunuz.

1.Ender futbol sahasına gitmek için önce BATIYA, daha sonra da GÜNEY  yönünde ilerlemelidir.2.Ender okula gitmek için önce KUZEYE, daha sonra da DOĞU  yönünde ilerlemelidir.

3.Ender büfeye gitmek için önce BATIYA, daha sonrada KUZEY yönünde ilerlemelidir.

4.Ender eve gitmek için önce GÜNEY, daha sonrada DOĞU yönünde ilerlemelidir.

Sayfa 68

Havadaki bir kuşun mu yoksa yerdeki bir kedinin mi gördüğü alan daha geniştir?

Cevap: Havadaki bir kuşun gördüğü alan daha çoktur. Çünkü kuş kediye oranla daha yüksek terden bakmaktadır. Yüksekten bakmak daha geniş alanları görmemizi sağlar.

Sayfa 69

Evinizin bulunduğu mahallede herkes tarafından bilinen belli yerler vardır. Okul, market,banka şubesi veya tarihi bir yapı bu tür yerlerdendir. Şimdi bunlardan birini seçiniz ve seçtiğiniz yerden evinize gelecek birine yardım etmek amacıyla bir kroki çiziniz. Krokinizde mahallenizdeki varsa acil toplanma ve sığınak yerini, evinizin acil çıkış kapısını göstermeyi unutmayınız.

krokiBir önceki yazımız olan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 12-13-14-15.Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.