Cevap Yaz
06 Eylül 2019, 13:09
Mehmet Akif
Yönetici

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 191-192-193-194-195. Sayfa Cevapları2020-2021 Eğitim Yılı Anadol Yayıncılık 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 191, 192, 193, 194, 195 “ORTAK MİRASIMIZ” Etkinlik Cevap Anahtarı

191. Sayfa

Lidyalıların hangi icadı günümüzde bütün insanlar tarafından kullanılmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Lidyalılar parayı bulmuştur.Para günümüzde de kullanılmaktadır.Eskiden malların değişimi varken Lidyalılar parayı bularak takas aracı olarak kullanmışlardır.

195. Sayfa

Siz de ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan ortak miras unsurlarını araştırınız. Bunlar hakkında bilgi toplayınız. Araştırma sonucunda bir poster çalışması hazırlayarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Çalışmanızda görsel unsurlardan yararlanabilirsiniz.Cevap:

Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Aspendos Antik Tiyatrosu ülkemizin ve dünyanın en değerli mimari eserlerinden birisidir. Her yıl yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği tiyatronun, yapıldığı dönemde yaklaşık 20 bin kişiyi ağırlayacak büyüklükte olduğu bilinmektedir.

Sıra Sizde

Aşağıda verilen soruların cevaplarını defterinize yazınız.

• Ortak miras nedir ve özellikleri nelerdir?

Cevap: İnsanlığın tarih boyunca sonraki kuşaklara bıraktığı maddi ve manevi değerlerin tümüne ortak miras denir. İnsanlar bilim, düşünce, sanat ve edebiyat alanlarında eserler ortaya
koymuştur. Bu eserler nesilden nesile aktarılmış ve insanlığa önemli katkılar sunmuştur.

• Ortak mirasın insanlar için önemi nedir?

Cevap: İnsanların nesilden nesile aktarılmasını sağlar, kültürler hakkında bilgi verir, insanlara kolaylık sağlar ve gelişmesine yardım eder.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 131-32-133-134. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

19 Şubat 2019, 19:13

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2676

Harika bir yer tüm sorular doğru cevaplandırılmış ödevlerimi daha güzel bir şekilde yapıp buradaki bilgilerden faydalandım.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.