Cevap Yaz
17 Aralık 2019, 11:41
murat
Yönetici

5. sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 57. Sayfa Cevapları5. sınıf Berkay yayınları sosyal bilgiler çalışma kitabı 57. sayfa

Ekonomik faaliyetler tarım, sanayi, hizmet olmak üzere üç ana sektöre ayrılır. Tarım sektöründe tarım, hayvancılık, balıkçılık, ormancılık gibi faaliyetler yer alır, sanayi sektöründe ise ham maddenin mamul madde haline getirilme sürecindeki iş kolları bulunur. Kağıt, otomobil, yağ, çimento, demir- çelik, iplik vb. fabrikalar sanayi sektörü içinde yer alır. Bunların yanında ulaşım, turizm, bankacılık, eğitim gibi alanlar hizmet sektörü içindedir. Hizmet sektörü tarım ve sanayide olduğu gibi doğrudan ürün, ham madde ya da mamul madde üretmez ancak insanlara çeşitli alanlarda hizmet üretir. Fotoğraflarda sanayi ve hizmet sektöründeki iş kollarına örnek verilmiştir. Görsellerden de yararlanarak bu sektörlerdeki iş kollarına dörder örnek veriniz.
Sanayi: Otomotiv, demir-çelik fabrikaları, filtre fabrikaları,gübre fabrikaları,boya fabrikaları
Tarım: Çiftçilik, tohumculuk ve zirai ilaçlama, kabzımal, seracılık,salça ve yem fabrikaları
Hizmet : Özel temizlik hizmetleri, özel güvenlik hizmetleri, bilgi işlem personelleri, yemek sektörü, otelcilik sektörü.

Bir önceki yazımız olan 5. sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 54. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

08 Şubat 2017, 19:32

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2684

gayet güzel açıklamalar hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum…✔✔

22 Şubat 2017, 16:36

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2684

ÇOK GÜZEL TŞK EDERIM YAYINLAYANA

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.