Cevap Yaz
03 Ocak 2020, 21:06
necla
Yönetici

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 74. Sayfa Cevapları5. sınıf Berkay Yayınları sosyal bilgiler çalışma kitabı 74. sayfa

İlinizde bulunan bilim ve teknoloji müzesine bir inceleme gezisi düzenleyiniz. Gezide gördüklerinizden ve öğrendiğiniz bilgilerden yararlanarak aşağıdaki formu doldurunuz.

NOT: İlinizde bilim ve teknoloji müzesi yoksa bu etkinliği İnternet’ten bir bilim müzesi sayfasında sanal geziyle yapabilirsiniz.

GEZİ İNCELEME FORMU

Gezi düzenlenen yer: Karşıyaka Belediyesi Bilim Müzesi

Gezinin Tarihi:03.01.2017

Bilim ve teknoloji müzesi ile ilgili genel bilgi: İzmir ili Karşıyaka ilçesinde bulunan bilim müzesi Ege bölgesinin ilk bilim müzesidir ve 2009 yılında açılmıştır.SORULAR
Neden bu müzeye gezi düzenlediniz? :Bilimsel gelişmelerden haberdar olmak ve bilim müzelerinin nasıl olduğunu öğrenmek için.
Gezide, teknolojik gelişmelerle ilgili neler öğrendiniz?: İnsanların eski tarihten bugüne kadar yaptığı bilimsel çalışmaları ve her çalışmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendim.
Müzeyi gezerken neler hissettiniz? Ben de bilimsel çalışmalar yapmalıyım diye düşündüm.İnsanlara faydalı şeyler icat edebilirmiyim diye kendime sorular sordum.
Müzeyi gezerken en çok etkilendiğiniz buluş ne oldu? Neden? : Aynaları beğendim.Aynalar basit fibi görünüyor ama hiç de öyle değilmiş.
Bu buluş ne zaman, nerede ve kim tarafından yapılmıştır? :M.Ö bulunmuş ama kim tarafından olduğu bilinmiyor.Mısırlıların bulduğu varsayılıyor.
Bu buluşun insan yaşamına sağladığı yararlar nelerdir? : Hayatımızın her alanında kullanılmaktadır.Kendimize bakıyoruz ve çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.
Günümüzde bu buluş hala kullanılıyor mu?: Evet her evde ve iş yerinde var.
Kullanılmıyorsa yerine hangi teknolojik ürünler kullanılıyor?  Bir önceki yazımız olan 5. sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı 72 sayfa cevapları Berkay Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: bilim müzesi gezisi
09 Mart 2017, 20:08

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2669

Çok güzel ama biraz daha kısa olsa daha güzel olurmuş

05 Mayıs 2017, 10:30

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2669

diğer sayfaları da sabırsızlıkla bekliyoruz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.