Cevap Yaz
15 Ocak 2020, 16:21
murat
Yönetici

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 88. Sayfa Cevapları5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 88. Sayfa

Araştırma Yapıyorum

Eğitim, sağlık, çevre, çocuk hakları ve kadın hakları konularında çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşları kurunuz. Her alanda kurduğunuz sivil toplum kuruluşunun İsmini, amaçlarını ve yapacaklarını aşağıdaki kutuların içine yazınız.Sivil toplum kuruluşunun ismi: KİÇKOV
Amaçları: Kimsesiz çocukları koruma ve hayata kazandırma.
Yapacakları: Kimsesiz çocuklar için barınma eğitim yuvaları açarak onların hayata kazandırılması için gerekli çalışmaları yapmak.
Sivil toplum kuruluşunun ismi:ORSEV
Amaçları:Ormanı koruma,sevme ve ağaçlandırma vakfı.
Yapacakları:Ülkemizin her alanında ormanlar oluşturarak, insanların orman sevgisini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmak.
Sivil toplum kuruluşunun ismi:BURSEVİ
Amaçları:Fakir ve yardıma muhtaç çocukların eğitimi için burslar vermek ve başarılı öğrencileri burs veren iş adamları yanında istihdam etmek.
Yapacakları:Zengin iş adamlarından alınacak bursların yardıma muhtaç öğrencilere verilmesi ve başarılı olanların bu iş adamlarının şirketlerinde istihdam edilmesi için çalışmalar yapmak.
Sivil toplum kuruluşunun ismi:KADEV
Amaçları:Şiddet gören kadınlara barınak imkanı sağlayarak onların topluma kazandırılması.
Yapacakları:Şiddet mağduru kadınlar için barınak ve eğitim imkanları sağlayarak onların ayakta durmasını sağlamak ve topluma kazandırmak.
Sivil toplum kuruluşunun ismi:TEKNOV
Amaçları:Özel yetenekleri olan insanların branşlaşmasını sağlamak.
Yapacakları:Eğitim hayatında çok başarılı olmasa da özel yetenekleri olan öğrencilerin yetenekleri olduğu konuda branşlaşması için gerekli alt yapının sağlanarak devlete faydalı işler yapmasını sağlamak.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 85. Sayfa cevapları Berkay yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

23 Mart 2017, 21:40

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2494

bu siteyi size öneriyorum hemen açmanız lazım

10 Mayıs 2017, 12:08

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2494

Çok güzel ödevimi burdan yaptım

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.