Cevap Yaz
10 Şubat 2020, 17:35
murat
Yönetici

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 123-124-125. Sayfa Cevapları 5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 123, 124, 125 “Ekonomi ve Yaşam” Etkinlik Cevapları

123. Sayfa

Sayfadaki fotoğrafları inceleyiniz. Bu köyde yaşayanların geçim kaynakları ve yaşantısı hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: Tarım, ormancılık, hayvancılık, kış turizmi.

125. Sayfa

1. Kındıra köyünün gelir kaynaklarında nasıl bir değişim olmuştur?Cevap: Turizm ve ticaret ağırlıklı olarak değişmiştir.Kayak merkezinden önceki son köy olması yeni iş imkanlarının açılmasına neden olmuştur.Oteller, kayak malzemeleri satan dükkanlar, dinlenme tesisleri akaryakıt istasyonları açılmış ve yeni gelir kapıları olmuş.

2. Bu değişim insanların yaşamını nasıl etkilemiş olabilir?

Cevap Farklı gelir kapıları açılmış, yaz aylarında tarıma ek olarak kış aylarında da gelir elde etmeye başlamışlar.

Sizin yaşadığınız yerde ekonomik faaliyetleri etkileyen benzer bir durum yaşandı mı? Yaşandıysa bu durum insanların yaşamında nasıl bir değişime neden oldu?

Cevap: Evet liman açıldı ve bir çok genç işe girdi yeni bir gelir kapısı oldu.Kamyonları olanlar daha fazla iş imkanı buldu.Gemi personeli şehirde alış veriş yaparak esnafın para kazanmasını sağladı.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139-140-141-142. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

05 Mart 2020, 16:02

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2465

Çok güzel olmuş derslerime daha iyi çalışıyorum

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.