Cevap Yaz
10 Şubat 2020, 17:32
murat
Yönetici

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 139-140-141-142. Sayfa Cevapları 5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 139, 140, 141, 142 “Çevremdeki Meslekler” Etkinlik Cevapları

139. Sayfa

Gelecek her zaman insan için bir merak konusudur. Fransız sanatçı Jean-Marc-Coté (Jon Mark Kote) ve arkadaşları 1899 yılında yaptıkları çalışmada 100 yıl sonrasını (2000 yılı) tasvir eden kartlar hazırlamışlardır. Bakalım bu kartlarda teknolojinin gelişimi ile mesleklerin değişimi nasıl hayal edilmiş?

Cevap: Evet kısmen hayalleri gerçek olmuş.Bazıları ise henüz gerçekleşmemiş hayaller.Fakat ileride onlar da gerçekleşebilirler.

140. SayfaGeleceği nasıl hayal ediyorsunuz? Size göre geleceğin meslekleri neler olabilir?

Cevap: Gelecek denilince akla ilk gelen teknoloji olmaktadır.Gelecekte bence bilgisayar meslekleri geçerli bir meslek olacak.Çünkü artık her şey bilgisayar üzerinden yapılmaktadır.

Siz de geçmişte var olan ancak günümüzde önemini yitiren mesleklere örnekler veriniz?

Cevap: Ayakkabı tamirciliği, radyo tamirciliği, terzilik.

142. Sayfa

Yaşadığınız bölgede yapılan ekonomik faaliyetlerle ilgili meslekleri araştırarak yazınız.

Cevap: Yaşadığım bölgede turizm, sanayi, tarım, ulaşım, eğitim, ve sağlık faaliyetleri yapılmaktadır.Buna bağlı olarak tercümanlık, mühendislik, çiftçilik, şoförlük, öğretmenlik ve doktorluk meslekleri vardır.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 184-185-186. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Diriliş Yasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.