Cevap Yaz
10 Şubat 2020, 17:31
murat
Yönetici

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 184-185-186. Sayfa Cevapları 5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 184, 185, 186 “Toplum İçin Çalışıyorum” Etkinlik Cevapları

184. Sayfa

İçinde yaşadığınız toplumun ne gibi ihtiyaçları vardır, bu ihtiyaçların karşılanması konusunda
neler yapabilirsiniz?

Cevap: Sanayileşme ve kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz yapmalıyız.Örneğin otomobil, uçak savaş uçağı gibi kendi ürünlerimiz olmalıdır.Daha çok çalışmalı ve teknolojiyi daha iyi kullanmalıyız.

Haberde adı geçen buluş engellilerin hayatını ne kadar kolaylaştırabilir? Tartışınız. Siz engellilerin hayatını kolaylaştırmak için neler yapmayı düşünürsünüz?

Cevap: Başkalarına olan ihtiyaçlarını en aza indirgemesini sağlamaktadır.Yaşamlarını kolaylaştırmaktadır.

185. Sayfa

Savaş ve afet durumlarında zor şartlar altında yaşayan insanlar için neler yapılabilir? Fikirlerinizi söyleyiniz.Cevap: Onlara barınak gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak gerekir.Eğitimlerinin devam etmesini sağlamak gerekir.Yardım kampanyaları yaparak onlara destek olmak gerekir.Sağlık sorunlarını çözmek gerekir.Psikolojik destek vermek gerekir.

186. Sayfa

Habere göre üniversite öğrencilerinin yaşadığı başlıca problemler nelerdir?

Cevap: Ekonomik sıkıntı, yemek.

Haberde bu sorunları çözmek için nasıl bir çalışma yapılmıştır?

Cevap: Askıda ne var projesi ile bir İnternet sitesi yapılmıştır.Burada insanlar İnternet sitesi üzerinden bir restorana kredi kartı ile ödeme yapabiliyor ve bir öğrenciye yemek yedirme imkanı oluyor.

Sizde yaşadığınız toplumu ya da bütün insanlığı ilgilendiren bir sorun veya ihtiyaç belirleyiniz. Bu ihtiyacı gidermek için neler yapabileceğinizi planlayınız.

Cevap:

Sorun ya da ihtiyaç: Gürültü Kirliliği
Neler yapılabilir? : Toplu taşıma araçları kullanılmalı, belli saatten sonra müzikli eğlence yerleri kapatılmalı, korna çalmak yasaklanmalı, fabrikalar şehir dışına alınmalı.Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 164-165. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.