Cevap Yaz
21 Ocak 2020, 12:10
murat
Yönetici

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 98. Sayfa Cevapları Berkay yayınları5. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 98. Sayfa

Toplumsal Kurallarİnsanların bir arada, barış içinde yaşamaları için herkesin birbirinin haklarına saygı duyması gerekir. Toplum içinde yaşamanın beraberinde getirdiği bir takım hukuk kuralları vardır. Toplumsal yaşamı kolaylaştıran değerler sistemi olan bu hukuk kuralları ortak yaşamın gerektirdiği apartmanda, sokakta, toplu taşıma aracında, pazarda, alışveriş merkezinde yani insanların birlikte olduğu her yerde geçerlidir. Bu kuralların uygulanmasından kamu kurumlan sorumludur ve bu kurumlar kurallara uymayanlara karşı toplumun huzuru için bazı yaptırımlara sahiptir. Görsellerde insanların bir arada yaşamaları için getirilmiş bazı kurallar görülmektedir. Görsellerin yan taraflarına bu kuralların toplum hayatı için önemini yazınız.
toplumsal kurallarBir önceki yazımız olan 5.Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 94. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

10 Mayıs 2017, 20:52

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2670

ben dilan gülmez 5 sınıf sizleri çok seviyorum ödevlerime yardımcı olduğunuz için

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.