Cevap Yaz
18 Ocak 2020, 08:36
murat
Yönetici

6. Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 109. Sayfa cevapları6. Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 109

HER ŞEY KONTROL ALTINDA
yıllara göre patent başvuru sayısı
Yukarıdaki tablo, Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvurularla ilgilidir. Yerli ve yabancı patent başvurularının dağılımında farklılıkların olmasını neye bağlıyorsunuz.

– Yabancı dendiği zaman dünyada bizim dışımızda kalan ülkeleri kapsadığı için sayısının fazla olması normaldir.

Yapılan icatların, buluşların TPE’de kayıt altına alınmasını nasıl açıklarsınız?– Patent altına alınan ürünlerin başkaları tarafından kopyalanması yada fikrin çalınmasını engeller.Sahibi belli olur. ve emeklerini de teminat altına almış olur.
HAKLAR

Sınıfınıza kitap, dergi veya CD getiriniz. Getirdiğiniz ürünün üzerinde onu yasal kılan unsurları ve sahibine kazandırdığı haklan tespit ediniz. Bu tür düzenlemelerin gerekliliği üzerine düşündüklerinizi aşağıya yazınız.
– Kitapların üzerinde bandrol bulunmaktadır.Bu bandrol onun yasal olduğunu, patentli olduğunu göstermektedir.Bu şekilde insanların emek verip ortaya çıkardıkları eserlerin başkaları tarafından çalınıp emek hırsızlığının önüne geçilmektedir.Bizlerin de korsan yayınları değil orijinal olanları tercih etmemiz gerekir.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 107. Sayfa cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.