Cevap Yaz
24 Ocak 2020, 19:46
murat
Yönetici

6. Sınıf Evren yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 72. Sayfa Cevapları6. Sınıf Evren yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 72. Sayfa

NE YAPMALIYIM?Evinizin ekonomik yönetimi, bir aylık süre için size verilmiş olsun. Bu süre içerisinde evinize maddi gelir sağlamak da sizin görevleriniz arasındadır. Bir aylık süre içinde evinizi nasıl yöneteceğinizi gelir ve giderlerinizle ilgili neler yapmanız gerektiğini düşününüz. Bu görevi yerine getirirken sorumluluk bilinciyle hareket ediniz. Düşüncelerinizi tablo ya da düz yazı şeklinde ifade edebilirsiniz.
– Her şeyden önce tasarruflu davranırım.Gereksiz yanan ışıkların, gereksiz yere boşa akıtılan suların önüne geçecek önlemler alırım.Alış veriş yaparken ucuz ve taze ürünlerin olduğu yerleri tercih ederim.Giderlerimizi gelirimize göre dengelemeye çalışırım.İhtiyacımız harici harcamalardan kaçınırım.Bu şekilde dengeli harcamalar yaparak aile bütçesini yönetirim.Bir önceki yazımız olan 6. sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 71. sayfa cevapları Evren Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: 6 sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.