Cevap Yaz
29 Ocak 2020, 19:19
murat
Yönetici

6. sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabı 90. sayfa cevapları6. sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabı sayfa 90

MUHALEFET

“Sınıf arkadaşlarımızdan Kerem, başkanımızın her hareketini sürekli izliyor. Onun yanlış davranışlarda bulunmasını bekliyor. Başkanımız bilerek ya da bilmeyerek bir hata yaptığı zaman onu acımasızca eleştiriyor. Böyle durumlarda başkanın hemen görevini bırakmasını istiyor.

Başkanımız, onun bu davranıştan karşısında zor durumlarda kalıyor. Buna rağmen kendisini savunmaktan başka bir girişimde bulunmuyor.

Aşağıdaki sorulan metne göre cevaplayınız.

Sizce Kerem’in davranışı doğru mu? Sınıftaki öğrencilerin yararı için Kerem başkana nasıl yardımcı olmalıdır?– Kerem’in davranışı yanlış.Kerem sınıfın düzgün yönetilmesi için açık aramak yerine katkıda bulunması gerekir.Gerekli yerde başkanı uyarması ve hatalı olduğunu anımsatması başkanın daha güzel sınıf yönetmesini sağlayacaktır.
Bu olay, aşağıdaki yönetim biçimlerinde nasıl sonuçlanır? Açıklayınız.

– Cumhuriyet yönetiminde bu olay —- Normal karşılanır.Herkesin eleştirme hakkı vardır.
– Monarşi yönetiminde bu olay —-Eleştiren cezalandırılır.
– Teokrasi yönetiminde bu olay —- Dini kurallara göre cezalandırılır.
– Oligarşi yönetiminde bu olay—- Eleştiren cezalandırılır.Bir önceki yazımız olan 6. sınıf Sosyal Bilgiler çalışma kitabı 89. sayfa cevapları Evren yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: 6 sinif sosyal 90
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.