Cevap Yaz
01 Şubat 2020, 18:30
murat
Yönetici

6. sınıf Evren yayınları sosyal bilgiler çalışma kitabı 95. sayfa cevapları6. sınıf Evren yayınları sosyal bilgiler çalışma kitabı sayfa 95

BİR DÜŞÜM VAR

“Bir düşüm var…”

“Kalabalık ‘anlat, anlat’ diye bağırıyordu. Martin onlara, herkesin, derisinin rengine bakılmaksızın eşit olacağı, aynı sofrada yemek yiyeceği ve aynı şarkıları söyleyeceği bir topluma ilişkin düşünü anlattı. ”Martin Luther’ in düşü ne olabilir? Yazınız.Martin Luther’in düşü insanların eşit olması, din dil ırk renk ayrımı yapılmaksızın herkesin aynı olması gerektiğidir.Martin’in düşü insanların sınıf ayrımı olmadan hep beraber yaşamalarıdır.
Bir topluluğa demokratik yönetimlerdeki temel hak ve özgürlükler ile ilgili olarak siz neler söylemek isterdiniz?
Hepimiz insanız ve insanca yaşamak zorundayız.Bunun için kavgaları savaşları bir kenara bırakmak ve insan onuruna uygun şekilde yaşamalıyız.Bunun için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız.Birbirimizin haklarına riayet etmeliyiz.Kimse kimseden üstün değildir.Yardımlaşma dayanışma içinde yaşarsak dünya daha yaşanır bir yer olur.Bir önceki yazımız olan 6. sınıf Evren yayınları sosyal bilgiler çalışma kitabı 94. sayfa cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

05 Mayıs 2017, 09:11

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2469

sayfalar çok güzel ve iyi olmuş

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.