Cevap Yaz
02 Şubat 2020, 19:33
murat
Yönetici

6. Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 98. sayfa cevapları6. Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 98. sayfa

 

BİZİ KORUYANLAR

Tarihsel süreç içerisinde insan haklan ve demokrasi ile ilgili yapılan yasalar, bildirgeler, sözleşmeler ve Veda Hutbesi ile ilgili ayrıntılı bilgi toplayınız.

Bu belgeler ile ilgili sorulan soruları cevaplayınız.

Belgeler arasındaki benzerlik ve farklılıkları aşağıya yazınız.Benzerlikler: İnsan hakları beyannameleri ile Veda hutbesinde insanların can mal güvenliği eşitlik adalet gibi kavramlar ele alınmaktadır.
Farklılıklar:İnsan hakları beyannamelerinde daha detaylı bilgiler verilirken Veda hutbesinde temel konular ele alınmıştır.Veda hutbesi dini kaynaklıdır.
Hangi belge sizce daha demokratiktir? Neden?
Her ikisi de demokratik olmakla beraber aynı konuları ele almışlar ancak kanunlar detayları da kapsamaktadır.
İnsan Haklan Evrensel Bildirgesi’nin en önemli özelliği nedir?
İnsan hakları ile ilgili en kapsamlı ve geniş ilk çalışma olması.
İnsan haklan ile ilgili gelişmelerdeki tarihlerin birbirlerine yakınlıkları ve uzaklıkları ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?
İnsanların ihtiyaç duyduğu alanlarda yasaların çıkması ve eksikliklerin giderilmesi tarihler arasındaki farkı ortaya koymaktadır.
Özgürlükler hangi durumlarda sınırlandırılabilir?
Sağlık güvenlik olağan üstü durumlarda.Bir önceki yazımız olan 6. sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı 97. sayfa cevapları Evren yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.