Cevap Yaz
11 Temmuz 2021, 17:11
murat
Yönetici

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 14-15-16. Sayfa Cevapları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 14, 15, 16 “Toplumdaki Rollerim” Etkinlik Cevapları Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 14. Sayfa Cevapları MEB

Takım sporunda görevli bir sporcunun görevini yapmasının, takım başarısındaki önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: Takım sporunda bir araya gelen sporcular bir makinenin dişlisi gibidir.Bir sporcu görevini yapmadığı zaman takım başarısız olur. Bu nedenle herkes üzerine düşen görevi yapınca başarı da gelir.

6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 15. Sayfa Cevapları MEB

Rolleri değiştikçe Hüseyin Bey’in sorumluluklarının da değişmesiyle ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Cevap: İnsanların yaşamları boyunca rolleri değişir.Hüseyin Bey de çocukluktan yetişkinliğe kadar bir çok rol üstlenmiştir.6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler 16. Sayfa Cevapları MEB

Ortaokul 6. sınıf öğrencisi olan Mustafa sabah yatağından kalktı, yüzünü yıkadı, yatağını düzeltti. Annesi, babası, babaannesi ve küçük kardeşiyle kahvaltısını yaptıktan sonra okul servisine binip okula gitti, derse başladı. Okulun çevre koruma kulübünün faaliyetlerine üye olarak katıldı. Okuldan eve okul servisiyle dönen Mustafa, arkadaşlarıyla dışarıda oyun oynamak için annesinden izin istedi. Ona izin veren annesi gelirken ekmek almasını söyledi. Arkadaşlarıyla oynadığı maçta kalecilik yapan Mustafa, marketten ekmek alıp eve döndü. Verilen parçada Mustafa gün boyunca hangi roller içerisinde bulunmuştur?
Yazınız.

Cevap: Çocuk, öğrenci, kulüp üyesi, kaleci, yolcu.

Aşağıdaki tabloya içinde bulunduğunuz grup ya da kurum adlarını, buradaki rollerinizi ve sizden beklenen davranışları yazınız.

Cevap:

16.sayfa

 Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 132-133-134-135. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

06 Eylül 2021, 22:06

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2768

Bu siteyi çok beğendim uzaktan eğitimde de yardımcı olmuştu.Pandemi döneminde derslerimi daha iyi anlamama neden oldu.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.